Przejdź do głównej treści
Kontrast
Wielkość tekstu
A A A
Strona główna > Jak pomoć > Formy wsparcia

Formy wsparcia

Zapewnienie naszym podopiecznym właściwych warunków i odpowiadanie na wszystkie bieżące potrzeby wymaga dużo wysiłku i nakładów finansowych. Wysoki standard opieki to w dużej części zasługa darczyńców i sponsorów. Jesteśmy wdzięczni za każdą formę wsparcia – zarówno za pomoc materialną, jak i poświęcony czas.

Złota ikona serca na dłoni Pomoc finansowa

Środki pieniężne przeznaczamy na podniesienie jakości życia naszych podopiecznych, czyli przeprowadzenie niezbędnych remontów i modernizacji oraz zaspokojenie aktualnych potrzeb.

 

Informacje na temat obecnie prowadzonych prac można znaleźć tutaj.

Złota ikona prezentu Dary rzeczowe

Dbamy o to, by mieszkańcom naszego domu niczego nie zabrakło. Jednak wyposażenie z czasem się zużywa, a sprzęty ulegają awarii. Z wdzięcznością przyjmiemy więc każdy dar, który usprawni i uprzyjemni naszym podopiecznym codzienne funkcjonowanie.

 

Wykaz potrzebnych rzeczy można znaleźć tutaj.

Złota ikona człowieka oraz wózka inwalidzkiego Wolontariat

Olbrzymią i nieocenioną pomocą jest praca wolontariuszy, którzy mogą podarować naszym podopiecznym swoje umiejętności i czas. Część wolontariuszy pomaga mieszkańcom bezpośrednio – organizując im różne aktywności i prowadząc zajęcia. Inni wykonują prace na terenie ośrodka: ogrodowe, remontowe czy techniczne. Cieszy nas każda pomocna para rąk i chęć zaangażowania się.

 

Listę aktualnie prowadzonych prac i planowanych działań, w które mogliby zaangażować się ochotnicy, można znaleźć tutaj.

Złota ikona znaku zapytania w obramówce Jak zgłosić chęć pomocy?

Każdy, kto pragnie dołączyć do grona naszych wspomożycieli finansowych, może przekazać dowolną kwotę na rachunek bankowy Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej:

 

ING Bank Śląski 68 1050 1070 1000 0022 4418 1091
SWIFT CODE: INGBPLPW

 

Osoby, które chcą wspomóc nas w jakikolwiek inny sposób – darami rzeczowymi, swoim czasem lub pracą – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (numer wewnętrzny: 310).