Jubileusz

W środę, 22 września br. miała miejsce w naszym ośrodku uroczystość Jubileuszu 50-lecia działalności Domu Opieki. Kluczową kwestią, która spędzała nam sen z powiek, jako organizatorom, była pogoda, gdyż z racji zaproszenia na uroczystość wielu gości, z założenia miała to być uroczystość plenerowa. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Hankusa z Karczmy Rogata, został nam na tę okoliczność udostępniony wielki namiot ogrodowy, który byłby w stanie pomieścić nawet 300 osób. Aura była dla nas łaskawa i już od weekendu słoneczko ogrzewało i osuszało nasiąkniętą w tym roku, chyba do granic możliwości ziemię, w środę od samego rana bezchmurne, błękitne niebo zapowiadało udany dzień.

Licznie przybywających gości witała orkiestra z Wisły "Echo Adwentu", oraz delegacja dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 24. Zaszczycili nas swoją obecnością: Senator Rafał Muchacki, przedstawiciele Sejmiku Śląskiego w osobach Panów: Piotra Zarzyckiego, Karola Węglarzego i Andrzeja Kamińskiego, wicewojewoda śląski Pan Stanisław Dąbrowa, starostwo powiatowe w Bielsku-Białej reprezentował Pan Grzegorz Szetyński - członek Zarządu Powiatu. Szczególne brawa zebrał gospodarz miasta - Pan Jacek Krywult.

Gości przywitał dyrektor ośrodka Zygmunt Jaksz. Mowę okolicznościową, motywowaną na biblijnej przypowieści o miłosiernym samarytaninie wygłosił pastor Jarosław Dzięgielewski - Przewodniczący Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Następnie obejrzeliśmy, specjalnie na tę okazję, przygotowany film o Domu Opieki, wykonany przez Ośrodek Radiowo-Telewizyjny "Głos Nadziei". Film można obejrzeć online na naszej stronie internetowej w dziale "materiały filmowe".

Następnie były wystąpienia gości, oraz ważne dla pracowników "Samarytanina" wydarzenie. Dyrektor został odznaczony przez Kapitułę Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego Złotą Odznaką, a trójka pracowników: Wanda Hernas, Mirosława Jaksz oraz Jan Stefański - Srebrną Odznaką. Piękną oprawę muzyczną oprócz wspomnianego już "Echa Adwentu" zapewnił zespół "Genezaret" oraz Trio męskie braci Denysevychów z Ukrainy.

Kluczowym w całej imprezie był moment wręczenia statuetek "Dobrego Samarytanina" dla ponad 40 osób i firm, wieloletnich wspomożycieli działalności pomocowej domu oraz dwóch długoletnich naszych wolontariuszek Pani Ewy Gieleżyńskiej i Pani Brygidy Machury. Statuetki wręczał pastor Paweł Lazar, Przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce, a towarzyszyli mu: Anna Samusionek - aktorka i pastor Roman Chalupka

Na koniec z gratulacjami i podziękowaniami dla Dyrekcji i personelu wystąpiła delegacja mieszkańców, po czym goście przenieśli się do odnowionej jadalni ośrodka na poczęstunek. Całą uroczystość filmował ORTV "Głos Nadziei", na ich stronie internetowej jest też obszerny fotoreportaż.