Ogłoszenie - dotyczy koronawirusa

OGŁOSZENIE

W związku z działaniami podjętymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zmierzającymi do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, Dyrekcja Domu Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej z dniem 10. marca 2020 roku wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin mieszkańców do odwołania. 

Prosimy o wyrozumiałość. Wszelkich informacji dopuszczonych przepisami prawa udzielamy telefonicznie.

Nowy koszt pobytu w 2020 roku

Jak co roku, w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego zostało opublikowane Rozporządzenie dot. kosztu pobytu w "Samarytaninie" w najbliższym roku.


 

Z życia ośrodka...

Bilateralizm...

Trudne słowo. Najczęściej stosowane na określenie obustronnych, wzajemnych, często jednocześnie realizowanych zobowiązań dwóch państw. Do tej pory mieszkańcy najczęściej byli odbiorcami, podczas występów różnych gości w naszym ośrodku. Od jakiegoś czasu grupa naszych mieszkańców realizuje się w autorskich programach teatralnych, które przedstawiają także poza ośrodkiem. Tak więc, gdy w Samarytaninie gościły dzieci z Przedszkola nr 24 ze swoim programem...

Czytaj więcej: Z życia ośrodka...

Pamiętajcie o ogrodach

- Jonasz Kofta - 

Bluszczem ku oknom 

Kwiatem w samotność 

Poszumem traw 

Drzewem co stoi 

Uspokojeniem 

Wśród tylu spraw

Czytaj więcej: Pamiętajcie o ogrodach

Dzieci z dworca Brześć

W dniu 28 grudnia 2018 roku gościliśmy grupę dzieci czeczeńskich wraz z opiekunami, wizytującymi i odpoczywającymi w Bielsku-Białej w ramach akcji zorganizowanej przez Inicjatywę Obywatelską Witaj.

Czytaj więcej: Dzieci z dworca Brześć